Bratislavu čaká víkend plný udalostí. Hudobné vystúpenia, divadlo aj knižná burza. Čo si vyberiete vy?


Víkend v Bratislave: Hudobné vystúpenia, divadlo aj knižná burza

Foto: Bratislavu čaká víkend plný udalostí. Hudobné vystúpenia, divadlo aj knižná burza. Čo si vyberiete vy?
Foto: Unsplash/Lukáš Kulla

Aj tento víkend má pre vás Bratislava nachystaný bohatý program. Tešiť sa môžete na hudobné aj divadelné vystúpenia, ako aj na knižnú burzu či fašiangy. Na chuť si isto príde každý. Tak čo, ktoré akcie si vyberiete?

Bratislavské fašiangy 2025

V sobotu 1. marca sa v Starej tržnici uskutoční podujatie Bratislavské fašiangy. Na návštevníkov čaká pestrý program plný fašiangových zvykov, tancov a pochutín. Fašiangy sú oslavou pred veľkým pôstom, a preto si môžete vychutnať miestne špeciality, kultúrne vystúpenia a ďalšie fašiangové zvyky. Podujatie začne o 11:00 hod. a vstup je zdarma. Vychutnajte si atmosféru jednej z najväčších bratislavských fašiangových udalostí!

„Bratislavské fašiangy aj tento rok oživia ulice hlavného mesta. Tretí ročník Bratislavských fašiangov opäť spojí tradície, hudbu, tanec s mestskou atmosférou,“ píšu organizátori. 

(tu bude link na článok od Bebe o fašiangoch)

Divadelné predstavenie pre deti: Perníková chalúpka 2

V sobotu a v nedeľu čaká skvelý program aj vaše deti, a to v podobe opernej rozprávky o Jankovi a Marienke v troch dejstvách v slovenskom jazyku. „Veľký orchester hrá malé detské pesničky, bravúrna inštrumentácia obaľuje chytľavé melódie a napriek tomu je zachovaná prehľadnosť ľudovej piesne a farebná rozprávková atmosféra. Perníková chalúpka vznikla pôvodne ako dielko pre uzavretý rodinný kruh a napokon sa stala radosťou pre celý svet,“ píšu organizátori. Lístky si viete zakúpiť už od 9 eur

Reinhardt Buhr: Jar / Danube Music Day

Ak máte radi hudbu, určite si nenechajte ujsť koncert Reinhardta Buhra, ktorý vystúpi v rámci Danube Music Day. Buhr sa preslávil svojimi hypnotickými zvukmi, ovláda niekoľko hudobných nástrojov a pomocou loopovania vytvára ilúziu celej kapely. Premiéra tohto invenčného muzikanta sa uskutoční v nedeľu, 2. marca o 18:00 hod v Yuzu House. Lístky vás v predpredaji vyjdú 19 eur

Trh - Piac - Markt & Bratislavská knižná burza

Pre milovníkov kníh a dobrého jedla je tu ďalšie podujatie, ktoré štartuje už tento víkend. Uskutoční sa v sobotu v Starej tržnici od 09:00 do 15:00 hod.

„Pod jednou strechou zoženiete čerstvé remeselné potraviny od lokálnych farmárov, výrobcov a malých rodinných manufaktúr. Sortiment ďalej dopĺňajú kvalitné zahraničné delikatesy, prírodná kozmetika, izbové a rezané kvety.  Vstupné je zdarma, takže si určite nájdite čas na tento literárny zážitok,“ píšu organizátori. 

Hot in Here – 2000s party

Napokon je tu program aj pre milovníkov nostalgie. V sobotu sa v klube Šafko odohrá 2000s party,kde budete doslova cestovať časom. „Hudobný výlet do obdobia, keď sme hrali na Nokii 3310 hadíka, fotky končili v albumoch na Pokeci a hudbu do MP3 prehrávačov sme sťahovali cez mp3 konvertor. Za mixpultom ti túto časovú kapsulu naservírujú Yanko Kral, Romski a Bandurko,“ píšu organizátori. Oblečte si džínsy s nízkym pásom, crop topy a všetko, o čom ste si mysleli, že si už nikdy neoblečiete. Lístky v predpredaji stoja 7 eur, na mieste 8 eur.  

 




Najnovšie zo Slovenska