Fanynka tureckých telenoviel naletela podvodníkovi - obľúbenému hercovi poslala veľké sumy, sľuboval jej návštevu


Internetová láska ju stála tisíce: Dôchodkyňu obrali podvodníci o tisíce

Foto: Fanynka tureckých telenoviel naletela podvodníkovi - obľúbenému hercovi poslala veľké sumy, sľuboval jej návštevu
Foto: FreePik/ Ilustračná FOTO

Láska k tureckým telenovelám sa stala osudnou jednej dôchodkyni zo Slovenska. Ako fanúšička populárneho herca Cana Yamana, ktorého obdivuje celý svet, sa stala terčom podvodníkov na internete. Tí zneužili jej dôverčivosť a lákali od nej peniaze pod zámienkou fiktívneho vzťahu.

Dôchodkyňa, ktorá si na sociálnych sieťach lajkovala stránky venované hercovi, upútala pozornosť majiteľov falošných profilov, informovali TvNoviny. Tí ju začali systematicky kontaktovať a postupne si získavali jej dôveru. Prostredníctvom správ, ktoré napodobňovali hercov tón, jej posielali komplimenty a sľubovali romantické stretnutia. Nakoniec od nej začali žiadať peniaze – či už pod zámienkou zaslania balíka, alebo financovania hercovho údajného príchodu na Slovensko.

Rodina ženy sa o situácii dozvedela až vo chvíli, keď chcela siahať na svoje úspory a dokonca plánovala pôžičky. Dcéra dôchodkyne sa pokúšala matke vysvetliť, že ide o podvod, no seniorka odmietala pripustiť, že jej „princ“ nie je skutočný. Ani po tom, čo jej rodina upozornila na podozrivé telefonáty z krajín, ktoré nesúvisia s hercovou činnosťou, dôchodkyňa svoje presvedčenie nezmenila.

Podvodníci využívajú najzákladnejšie pudy

Podvodníci využili jej osamelosť a túžbu po láske, pričom situácia sa natoľko vyhrotila, že dôchodkyňa prerušila kontakt s rodinou. Zamilovaná žena odmieta o téme hovoriť, a to nielen so svojimi deťmi, ale aj s kýmkoľvek, kto by sa pokúšal zasiahnuť. Napriek snahám rodiny a dôkazom o podvode seniorka naďalej žije vo svojej romantickej ilúzii, ktorú jej manipulátori naďalej živia.

Príbeh tejto dôchodkyne je varovaním pre všetkých, aby boli obozretní na internete, najmä ak ide o neznáme osoby, ktoré sľubujú lásku či pomoc za peniaze. Dôverčivosť v digitálnom svete môže mať zničujúce následky nielen na financie, ale aj na vzťahy s najbližšími.


Podvody zamerané na lásku sa internetom šíria ako vírus

Podvody na sociálnych sieťach, pri ktorých sa podvodníci vydávajú za známe osobnosti, sú čoraz častejšie. Napríklad, slovenská dôchodkyňa naletela podvodníkom, ktorí sa vydávali za lekárov, bankárov či vojakov, a prišla o značnú sumu peňazí.

Bratislavaku sa podarilo získať svedectvo ženy, ktorá podobnému podvodníkovi naletela. Kvôli zaslepeným očiam stratila tisíce aj dobré vzťahy s rodinou. „Začal mi vypisovať na Facebooku. Neskôr mi došlo, ako nenápadne sa mi dostával do hlavy,“ opísala svoj príbeh žena z Prešovského kraja, ktorá si želá ostať v anonymite. 

„Keď som mu už úplne naletela, myslela som si, že ma miluje, hovoril mi aj o tom, ako ma jeho dcéra oslovuje mama, to aj napriek tomu, že sme sa nikdy nestretli. Bola som v ťažkej situácii a rozhovory s ním mi prinášali aspoň trocha pozitívnej energie. Celé  sa to zvrtlo po tom, čo som si uvedomila, že za falošné sľuby som mu poslala už tisíce eur. Dcéra sa mi to snažila vyhovoriť, avšak na to, že mi radila dobre som prišla už neskoro,” zhodnotila svoj príbeh.

Polícia preto aj kvôli takýmto prípadom varuje pred falošnými profilmi na sociálnych sieťach a upozorňuje na rôzne podvodné praktiky, ktoré môžu spôsobiť finančné straty.    Je dôležité byť opatrný pri komunikácii s neznámymi osobami online a overovať si ich identitu, aby sme predišli podobným nepríjemnostiam. 



Najnovšie zo Slovenska

Najnovšie v Bratislavskom kraji