Bratislavčanov a zahraničných turistov pobúrila v posledných dňoch cena vody v jednej z miestnych reštaurácií. Domenico zverejnil blok od reštaurácie, ktorá sa nachádza v nákupnom centre Eurovea pri Dunaji. Za fľašku nesýtenej Romerquelle 0,75 litra zaplatil 8,20 eur. Čo na to hovoria Bratislavčania?
„Prvýkrát, čo som zaplatil 8,20 EUR za fľašu vody!!! Ani nie v prvotriednej reštaurácii, ale v Caffe Como v Eurovea 2…čo ďalej?“ pýta sa Domenico.
Michal vraví, že každý podnikateľ má právo si nastaviť ceny tak, ako uzná za vhodné. Rovnako, ako má aj spotrebiteľ možnosť si tovar objednať alebo nie. „Ak si ten človek, ktorému bol vystavený účet objednal, teda akceptoval cenu, je to jeho rozhodnutie a musí dodržať svoju časť dohody, teda zaplatiť. Ja by som takú ponuku neprijal a do prevádzok Medusa nechodím. Ale ako hovorím, každý má právo voľby,“ vysvetľuje.
Iný Bratislavčan Martin zas tvrdí, že v podniku už bol a vraj mu tam naúčtovali aj poplatok za pohár bez toho, aby si vôbec niečo objednal. „Nenažranosť slovenských podnikateľov je už celosvetovo povestná. Za veľa peňazí málo muziky,“ rozčuľuje s Karol.
Daniela vraví, že by z takého podniku radšej odišla a odmieta zaplatiť. Alex im však odkazuje, že zbytočne plačú nad rozliatym mliekom. „Plačeš na internete, ale objednal si si to. Chceli ste ukázať, že ceny sú vysoké, určite sú. Ale je to rovnaké s vodami San Pellegrino & Acqua Panna (a vy ste Talian, takže to viete). V Taliansku úplne normálne vody a v zahraničí predávané ako z tekutého zlata. Jednoducho, zdá sa vám to príliš drahé, nekupujte to. Je fakt, že za posledné 4 roky ceny reštaurácií v Bratislave raketovo stúpli (aj keď kvalita je vždy nízka),“ odkazuje Domenicovi, ktorý si drahú vodu kúpil.
Niektorí Bratislavčania poukázali na to, že minerálky, ktoré Alex spomína sú v Como ešte drahšie než 8,20 eur. Za 0,75l Acqua Panna či San Pellegrino by v podniku zaplatil 9,70 eur. Zahraničným obyvateľom mesta odporúčajú, aby si nabudúce radšej dali slovenskú minerálku, ktorá je lokálna a lacnejšia.