×

Pripojte sa k nám na WhatsAppe

Nezmeškajte najnovšie správy. Kliknutím na tlačidlo sa pripojíte k nášmu kanálu.

Pripojiť sa

Celtic Glasgow - Slovan Bratislava 5:1. Belasí v prvom zápase hlavnej časti Ligy majstrov utŕžili debakel

Celtic Glasgow - Slovan Bratislava 5-1. Slovenskému majstrovi prvý zápas v hlavnej časti vôbec nevyšiel. Celtic bol jasne lepší v priebehu celého stretnutia. Góly za škótsky tím strieľali Scales, Furuhashi, Engels a dvakrát Maeda. Za Slovan odpovedal Wimmer.

92. minúta    Rohový kop pre Slovan, obrana Celticu s ním nemala žiadny problém

91. minúta    Nastavovať sa budú 2 minúty

89. minúta    Slovanu druhý polčas nevyšiel, Celtic je jasne lepší aj v závere zápasu

86. minúta    Ďalší gól Celticu, strieľa ho Maeda. Obrana Slovana nezachytila ďalšiu kolmú nahrávku do voľného priestoru, Maeda bol pred Takáčom úplne voľný. Celtic - Slovan 5-1

85. minúta    Strelec vzápätí strieda, nahradí ho Metsoko. Dole z ihriska ide aj Kucka, namiesto neho do zálohy bratislavského tímu nastupuje Gajdoš

84. minúta    Šanca Strelca, jeho zakončenie z nádejnej vzdialenosti však išlo nad bránu

80. minúta    Šanca Slovanu, Makovi však strela nevyšla a bola zblokovaná obranou škótskeho tímu

76. minúta    Slovan strieda. Na ihrisko vybehnú Savvidis, Marcelli a Mak. Dole idú Weiss, Barseghyan a Ihnatenko

76. minúta    Celtic zápas kontroluje, stále hrozí hlbokými prienikovými prihrávkami za obranu Slovana

74. minúta    Útok Slovana po ľavom krídle, prihrávku dostal Weiss, kľučka do plnej obrany však záložníkovi bratislavského tímu nevyšla

73. minúta    Tlak Celticu pokračuje, Slovan má problém s rozohrávkou na vlastnej polovici ihriska

70. minúta    Gól Maedu po nahrávke do voľného priestoru v pokutovom území Slovanu. Celtic - Slovan 4-1

69. minúta    Center Weissa do šestnástky Celticu, Tolič však loptu nedobehol

66. minúta    Akcia Toliča po pravom krídle, center pred bránu Celticu však nebol presný a brankár škótskeho tímu Schmeichel loptu bez problémov chytil

63. minúta    Ďalšia nebezpečná šanca Celticu, loptu vyrazil Takáč a zabránil tak gólu

62. minúta    Nebezpečná strela McGregora, Celtic získal rohový kop

60. minúta    Aktivita Slovana nakoniec priniesla ovocie, gól strelil Wimmer. Celtic - Slovan 3-1

59. minúta    Kombinácia hráčov v belasom, Slovan sa však nedokáže dostať ani do náznaku šance

58. minúta    Veľmi zlý výkon Slovana v druhom polčase, Celtic na ihrisku jasne dominuje

56. minúta    Penalta pre Celtic po faule Ihnatenka, Engels zvyšuje na 3-0

54. minúta    Kombinácia Slovanu v šestnástke

53. minúta    Strela Toliča z veľkej diaľky vedľa

53. minúta    Diváci v Celtic Parku na nohách oslavujú dobrý výkon svojich

52. minúta    Celtic tlačí aj po druhom strelenom góle, obrana Slovana nevie kde jej hlava stojí

50. minúta    Rohový kop Celticu, ďalší závar v pokutovom území Slovana. Nasleduje ďalší roh Celticu

49. minúta    Veľmi zlý štart Slovanu do druhého polčasu, pri lopte sú prakticky stále hráči škótskeho tímu

47. minúta    Gól Celticu, strieľa ho Furuhashi zo stredu šestnástky po nahrávke Kuhna z pravého krídla

47. minúta    Šanca Celticu, strelu vyrazil Takáč

46. minúta    Začal sa druhý polčas. Slovan nastupuje v rovnakej zostave ako do prvej polovice

Prvý polčas sa skončil, Celtic Glasgow - Slovan Bratislava 1-0. Gól strelil v 17. minúte hlavičkou po rohovom kope Scales. Celtic je zatiaľ celkom jasne lepším tímom, Slovan predčil v počte vyložených šancí, striel, vyhraných súbojov aj v držaní lopty.

Slovan Bratislava

46. minúta    Nastavuje sa 1 minúta, Celtic sa drží na polovici Slovanu

45. minúta    Priamy kop Celticu po faule na Johnstona. Center do šestnástky však odvrátil Bajrič

44. minúta    Slovan sa pokúša o vysoký pressing pri rozohrávke Celticu v obrane

43. minúta    Hlavička Maedu, bránu však krídelník Celticu netrafil

42. minúta    Celtic drží loptu, Slovanu sa nedarí rozohrávka

39. minúta    Faul na Barseghyana. Slovan sa však na polovici škótskeho tímu neusadil

38. minúta    Celtic je stále aktívny, loptu viac drží na kopačkách svojich hráčov a hrá sa zväčša na polovici Slovanu Bratislava

34. minúta    Obrovská šanca Celticu po spolupráci Maedu a Furuhashiho. Druhý menovaný však bránu zo stredu pokutového územia prestrelil

32. minúta    Celtic je po polhodine hry lepším tímom. Okrem streleného gólu o tom svedčí aj vysoké percento držania lopty 66-34, či vyšší počet striel na bránu v pomere 4-1

30. minúta    Veľká šanca Slovanu Bratislava. Strelec prihrávkou do voľného priestoru vysunul Weissa, strela mu však nevyšla

28. minúta    Rohový kop Slovana, bratislavský tím po ňom ostal na polovici Celticu

27. minúta    Faul Toliča na polovici súpera, dostal žltú kartu

25. minúta    Ďalšia dobrá šanca Celticu. Strieľal Taylor po akcii Hatateho, Takáč loptu vyrazil

22. minúta    Žltú kartu dostali Johnston a Wimmer, už predtým bol kartou rovnakej farby odmenený Weiss

21. minúta    Center Barseghyana do pokutového územia, Weiss však loptu nespracoval

20. minúta    Celtic je aktívny aj po strelenom góle. Slovan má problém dostať sa na polovicu súpera

18. minúta    Ďalšia obrovská šanca škótskeho tímu. Takáč strelu Furuhashiho zblízka vyrazil

17. minúta    Celtic stupňuje tlak, zahrával dva rohové kopy tesne po sebe. Po druhom z nich Takáč po hlavičke stopéra Scalesa, ktorého nebránil žiadny z hráčov Slovana, inkasoval. Celtic - Slovan 1 - 0

15. minúta    Ruka Kašiu pred pokutovým územím, priamy kop Celticu. Strela Engelsa však išla len do múru

13. minúta    Slovan po dlhšej dobe pred bránou súpera. Aktivita Kucku, strela na bránu však nebola nebezpečná

12. minúta    Obrovská šanca Celticu Glasgow. Hlavičkoval Maeda, Takáč však menej prudkú loptu chytil

11. minúta    Druhý roh Celticu, rozohrávka nakrátko však škótskemu tímu nevyšla

9. minúta    Rohový kop zahrával aj Celtic, loptu však po centri odhlavičkoval Wimmer

8. minúta    Zaujímavá šanca Slovanu. Strelec ťahal loptu po pravom krídle, strela mu však nevyšla. Slovan vybojoval prvý rohový kop

6. minúta    Celtic kombinoval na polovici Slovanu, center pred bránu však nebol presný a nasledoval výkop Takáča

4. minúta    Veľká šanca škótskeho tímu, Maeda bránu netrafil

3. minúta    Center Barseghyana do šestnástky súpera, hráči Celticu center odvrátili

1. minúta    Výkop stretnutia mali hráči Slovanu. Belasí mali náznak prvého útoku, loptu však stratil Weiss. Následne zaútočil Celtic, Takáč si však s centrovanou loptou do vápna poradil

Zápas sa začal o 21:00

20:59    Na štadióne je výborná atmosféra, 60 tisíc fanúšikov buráca a povzbudzuje

20:57    Hráči Slovana Bratislava prvýkrát počúvajú hymnu prestížnej ligy majstrov na začiatku zápasu hlavnej časti súťaže

20:55    Na štadióne doznela hymna Celticu Glasgow, oba tímy nastupujú na trávnik

20:51    Okrem zápasu Celticu so Slovanom sa o 21:00 začínajú stretnutia Bruggy - Dortmund, Manchester City - Inter Miláno a PSG - Girona

20:46    V Lige majstrov sa dnes už odohrali dva zápasy: Sparta Praha porazila doma Salzburg 3-0, Bologna remizovala so Šachťarom Doneck 0-0

20:45    Naživo bude priamo v Glasgowe zápas sledovať približne 600 fanúšikov Slovana

20:42    Na štadióne Celtic Park sa práve oba tímy rozcvičujú. Futbalová aréna je približne 15 minút pred začiatkom plná divákov. Kapacita štadiónu v Glasgowe je 60 tisíc divákov

Futbalový Slovan Bratislava dnes prvýkrát v klubovej histórii vybehne do zápasu hlavnej časti prestížnej Ligy majstrov. Slovenský šampión sa stretne s aktuálne najkvalitnejším škótskym klubom, Celticom Glasgow. Zápas sa odohrá na štadióne Glasgow Park s kapacitou 60 tisíc divákov. Celtic Glasgow je historicky najúspešnejším futbalovým klubom v Škótsku, v domácej lige získal už 54 titulov.

Slovan nastúpi v nasledujúcej základnej zostave:

Takáč - Wimmer, Kašia, Bajrič, Blackman - Ihnatenko, Kucka - Tolič, Weiss, Barseghyan - Strelec

Zdroj: Slovan Bratislava

Slovan teda do zápasu nastúpi v najsilnejšej možnej zostave. Na trávnik vybehne od začiatku stretnutia aj nová akvizícia bratislavskému mužstva, Ukrajinec Ihnatenko. Krídelník Róbert Mak bude pripravený do zápasu naskočiť z lavičky, podobne ako Trnovský, Hrdina, Medvedev, Voet, Vojtko, Zuberu, Savvidis, Szoke, Marcelli, Metsoko a Gajdoš.

Favoritom je domáci tím, Slovanisti sa však pokúsia zopakovať kvalitné výkony z predkôl Ligy majstrov. Tréner Vladimír Weiss na predzápasovej tlačovej konferencii uviedol, že žiadneho z hráčov bratislavského tímu netrápia zranenie, alebo choroba.

FB Slovan Bratislava

Slovan predkolá Ligy majstrov odštartoval víťazným dvojzápasom proti severomacedónskej Struge. Následne vyradil slovinského majstra NK Celje po remíze 1:1 vonku a famóznom víťazstve 5-0 na Tehelnom poli. V treťom predkole bratislavský tím zdolal cyperský Apoel Nikózia doma 2-0 a do ďalšieho kola postúpil po remíze 1-1 na Cypre. Definitívnu účasť v hlavnej fáze Ligy majstrov si Slovan zabezpečil v štvrtom predkole, keď najprv remizoval s dánskym FC Midtjylland 1-1 a následne súpera porazil 3-2 v napínavom a dramatickom stretnutí na Tehelnom poli.

V hlavnej časti Ligy majstrov sa Slovan Bratislava postupne stretne s Celticom Glasgow, Manchesterom City, Gironou, Dinamom Záhreb, AC Miláno, Atlético Madrid, VFB Sttutgart a Bayernom Mníchov.