Na vidieku sú hospodárske zvieratá prirodzenou súčasťou života, no v mestskom prostredí by ste ich hľadali len ťažko. O to viac prekvapí situácia, keď niekto priviazal koňa pred predajňou Lidl v obci Most pri Bratislave, kým si šiel dovnútra nakúpiť.
Nezvyčajná scéna z vlaňajška dozaista vyvolala úsmev a zvedavé pohľady okoloidúcich, pričom Slováci sa na nej zabávajú aj s odstupom času. Na sociálne médium sa prednedávnom dostala opäť známa fotografia a nanovo zožala úspech.
Zdroj foto: snímka obrazovky; Facebook/Squatting Slavs In Tracksuits
Diskutujúci sa zabávajú, že obyvatelia prešli na nízko emisnú dopravu a ekologické nakupovanie. Smejú sa aj na tom, že ide o vozidlo s pohonom jedného koňa. Narážajú tým na jednotku výkonu, ktorou sa hodnotia predovšetkým motorové vozidlá.
„Niekto tam nasadil bieleho koňa, klasické metódy z 90-tych,“ zabáva sa Peter. Za biele kone sa považovali ľudia, na ktorých boli napísané firmy, no v skutočnosti neboli ich. Za finančnú odmenu ich napísali na seba, no ich skutočnými majiteľmi boli často mafiáni.
Zároveň stále prebieha hádanie, komu môže biely kôň patriť. Niektorí s vtipom hovoria, že princ Krasoň išiel kúpiť kyticu ruží a šumivé víno prosseco pre princeznú. Iní zase tvrdia, že nakúpiť šla Pipi Dlhá Pančucha a svojho koňa Alfréda nechala pred predajňou.
V skutočnosti však patrí čínskemu cestovateľovi Unasovi, ktorý koňa Furiona kúpil v Španielsku. Odtiaľ išiel cez Francúzsko, Benelux, Nemecko, Rakúsko, Česko, Slovensko a Bulharsko. Tu však Furiona zrazilo auto, v dôsledku čoho utrpel zlomeninu končatiny.
Unasov štvornohý priateľ bol ošetrený v najlepšej veterinárnej klinike v Bulharsku. Liečba však bola zdĺhavá a finančne náročná, kvôli čomu vznikla zbierka na portáli Go Fund Me, ktorú uzavreli pred štyrmi mesiacmi. Darcovia celkovo vyzbierali viac ako 13-tisíc eur.
Cestovateľ Unas informuje o stave Furiona na sociálnom médiu. Keď sa ho niekto nedávno spýtal na Furionovú zlomenú nohu, odpovedal následovne: „Je v poriadku, ale nemôže normálne chodiť kvôli kovovému kĺbu“