Správanie tínedžerov v autobuse Petržalčanov rozdeľuje. Všetko sa začalo jedným príspevkom na sociálnej sieti. „Rodičia, skúste svoje deti vychovávať. Napríklad naučiť ich, aby si v autobuse nevykladali nohy na sedadlá v teniskách… Po mojom upozornení ma, samozrejme, slečny vysmiali spôsobom, že čo sa starám,“ napísala Daniela.
Pod príspevkom vznikla ostrá debata dvoch generácií. Kým jedna z nich obviňuje rodičov a ich výchovu, tá druhá upozorňuje na to, že to nie je problém len jednej generácie. Lucia sa napríklad s bezohľadnosťou stretla aj počas tehotenstva.
„Lebo vaša generácia je úplne dokonalá. V 40 týždni prenášaného tehotenstva som urgentne potrebovala vybaviť niečo na pošte. Rada asi 12 ľudí. Medzi nimi mnohí dospelí. Bol covid a dnu do pošty mohol vojsť len ten kto bol na rade. Dokopy NULA CELA NULA ľudí z vašej dokonalej generácie si uvedomilo, že by snáď vysoko tehotnú ženu mohli pustiť. Pozametajte si najskôr na svojom. Tie deti sa sebeckosti naučili od vás,“ tvrdí.
Odpovedá jej Katarína, ktorá s ňou nesúhlasí. „To teda nie, od nás určite nie…to je ten nezáujem rodičov, vidím mamičky s deťmi, nerozpráva sa s dieťaťom, nevenuje sa mu ale čumí do mobilu a decko tiež,“ vraví Katarína.
Kým prepravný poriadok Dopravného podniku Bratislava nehovorí konkrétne o vykladaní nôh na sedadlá, hovorí o všeobecných povinnostiach cestujúceho.
„Cestujúci je povinný správať sa tak, aby svojim konaním neohrozoval bezpečnosť ani plynulosť prepravy a bezpečnosť, život a zdravie zamestnancov dopravcu alebo ostatných cestujúcich, nepoškodzoval vozidlo a priestor stanice, zastávky, či prístrešku,“ uvádza materiál.